Kluzná pouzdra, axiální podložky a pásky

Kluzná pouzdra
Tato ložiska zajišťují kluzný pohyb a jsou určena pro suchý chod, jsou prostorově velmi nenáročná a také levná.
 
Kluzná pouzdra přenášejí radiální zatížení a umožňují rotační, oscilační a lineární pohyb, kluzné podložky přenášejí axiální zatížení při rotačním a oscilačním pohybu a kluzné pásky se používají pro plochá lineární vedení, případně i pro aplikace s oscilačními a rotačními pohyby.

Třívrstvá ložiska z kovového pásu s tenkou kluznou vrstvou teflonu PTFE

pracují nasucho bez mazání, mají vysokou únosnost i kluznou rychlost. Jsou vhodná i do vyšších provozních teplot. Jsou velmi odolná vůči okolnímu prostředí, před osazením je nutná opatrnost, aby nedošlo k poškození tenké kluzné vrstvy. Z tohoto materiálu se vyrábějí pouzdra, podložky i pásky.

Třívrstvá ložiska z kovového pásu s kluznou vrstvou kompozitu POM

V kompozitu jsou prohlubně sloužící k zadržování maziva, díky kterým je po namazání během osazení provoz již téměř bezúdržbový, následně stačí jen minimální domazávání. Ložiska mají vysokou únosnost i kluznou rychlost. Jsou velmi odolná vůči okolnímu prostředí, před osazením je nutná opatrnost, aby nedošlo k poškození tenké kluzné vrstvy. Z tohoto materiálu se vyrábějí pouzdra, podložky i pásky.
 
Použití těchto dvou typů ložisek (s PTFE a s POM vrstvou) je velmi široké: automobily, manipulační technika, stavební, zemědělské a textilní stroje, výtahy, hydraulická čerpadla, domácí spotřebiče.

Samomazná pórovitá ložiska

vyrobená práškovou metalurgií z kovových materiálů různého granulometrického složení. Výsledné pórovité pouzdro je napuštěné olejem, který se během provozu uvolňuje. Proto jsou tato ložiska samomazná, bezúdržbová. Samomazná pórovitá ložiska mají vysokou kluznou rychlost i životnost. Vyrábějí se v provedení válcovém, přírubovém i kulovém a používají se nejčastěji v elektrických, tiskařských a obráběcích strojích.

Kluzná pouzdra z masivního bronzu

jsou vhodná pro aplikace s nižšími otáčkami případně pro náročnější prostředí. Pouzdra z masivního bronzu jsou velmi odolná vůči znečištěnému prostředí, proti korozi i proti nepřesnostem hřídele. Přenášejí vysoká zatížení, jsou vhodná pro rotační a lineární pohyb. Drážky na vnitřním kluzném povrchu ložiska slouží k zadržování maziva a postupnému domazávání. Pouzdra z masivního bronzu se používají ve stavebních a zemědělských strojích, v přepravních zařízeních, v papírenství apod.

Kluzná pouzdra z masivního bronzu s grafitem

jsou určena pro velmi vysoká zatížení při nízkých otáčkách. Vsazená grafitová hnízda jsou rovnoměrně rozmístěna v pouzdru z masivního bronzu a slouží k postupnému uvolňování speciálního grafitového maziva. Z tohoto důvodu jsou tato pouzdra vhodná pro aplikace bez možnosti údržby a do velmi vysokých nebo velmi nízkých teplot.

Podrobnosti si můžete prohlédnout / stáhnout zde:

Kluzná pouzdra / Kluzná pouzdra
Jsme připraveni na Vaše otázky
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Jsme špičkou v našem oboru

Navrhneme pro vás technicky optimální řešení v co nejkratším čase. Ušetříme vám náklady a vždy víte, že jsme tu pro vás 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, 365 dnů v roce.
Coroll - výhody

Skladové zásoby za více než 100 mil Kč.

Skladové zásoby doplňujeme podle konkrétních potřeb našich zákazníků i požadavků trhu a dodáváme „just in time“
Coroll - výhody

Dodávky ze skladu do 24 hodin

Upravíme a dodáme i lineární vedení pro potřeby MRO maximálně do 24 hodin.
Coroll - výhody

30 let zkušeností v oboru

Můžete se spolehnout na naši odbornost získanou dlouholetou praxí
Coroll - výhody

Profesionální technická podpora

Náš zkušený technický tým zajišťuje zákazníkům komplexní poradenství.
Coroll - výhody

Garance kvality a původu zboží

Spolupracujeme s renomovanými světovými výrobci, jsme vždy schopni doložit původ zboží, garantovat kvalitu a ručit za jeho parametry.
Coroll - výhody

Pohotovostní služba 24/7

Smluvním zákazníkům poskytujeme nepřetržitou službu dodávek zboží.
Logup zastupuje největší výrobce v oboru
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.